Zoznámenie cez inernet

 
 
 
 
Kontaktujte nás: info@obchodprebaby.sk

 

 
 
 
Úvod > Babský denník > Zoznámenie cez inernet
 
 
 

Zoznámenie cez inernet

Na webe  vraj nájdeme všetko.  Aj lásku? 
Nemusíš vyjsť z domu, stáť pred šatníkom dlhé minúty s otázkou „čo na seba“ , líčiť sa...
Sedíš si v teplákoch v pohodlí domova, bez make-upu a napriek tomu zvádzaš. Dnes už úplne bežná vec.  Preč sú tie časy, kedy zoznamky boli iba pre zúfalcov. Dnes túto formu zoznamovania sa využívajú všetky typy ľudí. Niektorí preto, že sú nesmelí v osobnom kontakte, iní iba pre nedostatok času a možností. 
 
Dnes je na webe k dispozícií široká ponuka zoznamovacích stránok - pre single, seniorov, veriacich, náročných a aj také, ktoré ponúkajú iba nezáväzný flirt.  Je len na Vás vybrať si tú, ktorá najviac vyhovuje  vašim predstavám.
 
Bohužiaľ, aj na tej najserióznejšej stránke sa nájdu neseriózni ľudia a ako na to,  aby  ste predišli  sklamaniu a príliš sa nepopálili, prinášame zopár rád ako na to: 
 
1. Bezpečnosť - Svoje súkromie si chráň. Kľudne sa rozpíš o tom aké knihy miluješ, akú hudbu počúvaš, vymenuj celý rad filmov, ktoré ťa v poslednej dobe zaujali, ale pri osobnejších témach ako práca, škola, adresa...nebuď aspoň spočiatku príliš konkrétna. Nikdy nevieš kto sedí na druhej strane.
 
2. Neklam - To, že máš byť opatrná, čo sa tvojho súkromia týka neznamená, že máš klamať. Na otázku, ktorá sa ti zdá príliš osobná, nevhodná a nechceš na ňu odpovedať, jednoducho neodpovedaj. Ale nikdy si nevymýšľaj. Nemôžeš totiž vedieť, či sa z pána neznámeho nevykľuje „pán Božský“ a ty si zamotaná vo vlastných výmysloch.
 
3. Nenechaj sa vydierať - Ak niekto vyžaduje alebo si podmieňuje zaslanie tvojich fotografií, dožaduje sa osobného stretnutia, ale ty to tak ešte necítiš, nedaj sa ovplyvniť a daj na svoj šiesty zmysel. Tu opäť platí bod č.1 a to bezpečnosť.
 
4. Nemaj priveľké očakávania – Ak od ľudí nič  neočakávaš, nemôžu ťa sklamať, iba milo prekvapiť. A v tomto internetovom svete to platí dvojnásobne. Priprav sa na to, že určite dostaneš ponuku na sex, jednorazový flirt, ale aj prázdne sľuby. Anonymita dáva krídla , voľnosť, sebavedomie... a to nie len tebe, ale aj druhej strane a preto je fajn mať pri takejto komunikácii nadhľad a neveriť všetkému. V prvom rade, si ujasni, čo vlastne hľadáte a podľa toho sa orientuj v profiloch či inzerátoch príp. si dôkladne vyplň vlastný profil či zadaj vlastný inzerát.
 
5. Off line – Ak už máš pocit, že si našla spriaznenú dušu, čo najskôr sa snaž zo sveta on-line, presunúť do svet off-line. Svojho virtuálneho priateľa jednoducho pozvi na kávu, najlepšie niekde na verejnom mieste. Osobný kontakt žiadne virtuálno nikdy nenahradí.
 
6. Trpezlivosť – Ak to hneď na prvej schôdzke nezačne iskriť,  počkaj a daj tomu ešte  šancu. Dohodnite si ešte aspoň jedno rande. 

Výhody  

Môžeš si dopredu premyslieť odpoveď.
Ak Ti chýba sebavedomie, si tichšej, nesmelej povahy a často sa červenáš, na webe to nik nezistí.
Môžeš „randiť“ s viacerými naraz, ale ak chceš, aby to malo zmysel, nezoznamuj sa s veľkým počtom chlapov naraz, úplne stačí jeden na týždeň.

Nevýhody: 

Nevidíš mimiku tváre, nepočuješ tón hlasu...písané slovo si môžeš preto vysvetliť nesprávne.
Všetky Tvoje výhody 
Aj v tomto svete platí, správaj sa tak ako chceš, aby sa správali k tebe. A hlavne sa neupínaj na zoznamky ako na tvoju poslednú a jedinú šancu nájsť si partnera. Ber to iba ako jednu z možností a v prvom rade sa bav!
 
 
 
..