Ošiaľ zvaný diéta

 
 
 
 
Kontaktujte nás: info@obchodprebaby.sk

 

 
 
 
Úvod > Babský denník > Ošiaľ zvaný diéta
 
 
 

Ošiaľ zvaný diéta

Počujete to? Zaručené diétne tipy sa už valia z každej strany! Veď leto je za dverami (aj keď sa ešte vlastne tá nešťastná zima neskončila) a je najvyšší čas niečo so sebou robiť. Azda sa potom v plavkách nechcete hanbiť!

Podobné „motivačné“ heslá číhajú na každom kroku a človek je tak z toho maximálne znechutený a určite nie motivovaný. To aby sme mali pocit viny po každom zahryznutí do čokolády (veď je taká mňam). 

 

Povedzme si pravdu. Ktorá z nás nevyskúšala aspoň jednu jedinú diétu a nepodľahla tak tlaku okolia? Veď vylúčiť nejaké potraviny z jedálnička, zmenšiť porcie alebo v extrémnom prípade takmer vôbec nejesť je také jednoduché! Alebo nie?

Ako prvé je potrebné uvedomiť si, že pre diétu sme sa rozhodli my. Nerozhodol tlak okolia, nový chlap na obzore a ani plavky visiace v skrini a čakajúce na svoj čas. S tým súvisí aj odhodlanie, s akým sa do diéty pustíme. Po siedmich dňoch natrvalo neschudneme. Naozaj.

Po druhé je dôležité vedieť, že ten povestný „jojo“ efekt naozaj existuje a nevie sa dočkať, kedy nám vstúpi do života. Drastické diéty dlhodobo nefungujú, môžete si vážne poškodiť zdravie a nakoniec vôbec neschudnete. Keď už diéta, tak rozumne zvolená, najlepšie po porade s výživovým poradcom. Apropo, zabudnite na tabletky na chudnutie – tie ešte z nikoho modelku neurobili.

A po tretie, určite sa neporovnávajte s kamarátkami, ktoré môžu zjesť aj tony sladkého a nič to s nimi neurobí. Každá žena je iná, má iný metabolizmus. Ak kamarátka drží rovnakú diétu ako Vy a ona už schudla (a Vy stále nič), neberte to tragicky. Spomeňte si na Vaše odhodlanie a motiváciu a vydržte. Odmenou Vám bude nielen lepší pocit, no pri správnom stravovaní Vám ubudne aj zopár cm alebo kg.

Na to, aby ste dosiahli úbytok hmotnosti, stčí dodržiavať nasledovné zásady.

TRI ZÁSADY (NE)DIÉTY:

1. Jedzte veľa zeleniny a ovocia- Na raňajky si namiesto marhuľovej taštičky alebo čokoládového jogurtu dajte misku plnú ovocia. Pokiaľ vás večer prepadne chuť na sladké, doprajte si ovocie alebo arašídové maslo. Zemiaky a ryžu nahraďte zeleninou.

2. Ráno začnite pohárom citrónovej vody. Počas dňa dodržiavajte pitný režim.

3. Zvýšte fyzickú aktivitu- Pohyb je pri úbytku hmotnosti nevyhnutný! Pokiaľ zrovna nie ste typ, ktorý obľubuje fitko, hľadajte iné alternatívy pohybu. Párkrát do týždňa si zabehajte, namiesto autobusu choďte peši alebo bicyklom.

 

Pokiaľ ste sa rozhodla pre diétu/ úpravu svojho jedálnička, držíme Vám palce! No ak ste sa po dočítaní zahryzli do čokolády nič to. Aj kyprejšie tvary sú sexi!