Odlíš sa s handmade!

 
 
 
 
Kontaktujte nás: info@obchodprebaby.sk

 

 
 
 
Úvod > Babský denník > Odlíš sa s handmade!
 
 
 

Odlíš sa s handmade!

Určite poznáš ten pocit, keď dostaneš chuť ísť na nákupy, celý deň alebo týždeň sa vytešuješ, potom konečne nastane tá chvíľa kedy vyrazíš do obchodov a konečne si kúpiš niečo nové. K dokonalej kabelke, topánkam presne sa k nej hodiacim a novým kúskom si samozrejme treba kúpiť aj nejakú tú bižutku. Určite poznáš ten pocit, keď sa ocitneš v bižutériovom raji( rozumej predajňu so šperkami a doplnkami). Nakúpiš si posledné módne vychytávky a utekáš domov, aby si sa mohla poobzerať v zrkadle a pokochať sa pohladom na skvelé úlovky, ktoré sa stali súčasťou tvojho šatníka. 

 

Veci ešte ani nestihneš oprať a už druhý deň si vykračuješ do školy/ do práce v svojom novom outfite. Už sa nevieš dočkať ako ti každý pochváli kabelku, ako povie, že ti to sekne. Avšak len čo uvidíš kolegyňu s tým istým kvetinkovým náhrdelníkom, máš po nálade. Od ďalších báb sa dozvieš, že aj ona bola pred nejakým časom nakupovať. Celý deň musíš myslieť na to koľko báb chodí s tým istým náhrdelníkom ako máš ty. Po celom dni ideš domov a čo sa nestane, baba oproti tebe má na sebe tie isté náušnice ako máš ty!

Takisto ako ty aj ja som už unavená z toho ako vidím všade okolo seba takzvané "pásovky"- tovar, ktorý je dovezený prevažne z Číny a jeho množstvo sa pohybuje v tisícoch. Pokiaľ si kupuješ niečo v obchodných centrách, je tu vysoká pravdepodobnosť, že danú vec, ktorú si si kúpila uvidíš na ďalších 10 babách a tým pádom strácaš pocit jedinečnosti štýlu  obliekania.

Na fotografii môžme vidieť ako vyzerá výroba šperkov v Číne.

 

V poslednom čase Slováci kupujú čoraz častejšie výrobky vyrobené na Slovensku. Nielenže tým dávame prácu našim ľuďom, ale aj pomáhame rozvoju našej národnej identity a našich zvykov.

Tu už sa dostávame k slovnému spojeniu ručná výroba. Zamerajme sa výlučne na handmade šperky. Predstav si, že zbadáš neskutočne krásne náušnice, ktoré musíš mať. Dozvieš sa o nich, že sú ručne vyrobené na Slovensku a že pani, ktorá ich vyrobila ich vyrába s láskou. Ako bonus ku kúpe týchto náušničiek dostaneš to, že ich nebude mať nikto iný, budeš originána pretože tieto náušnice boli vyrobené iba pre teba a na celom svete existuje iba tento jediný kúsok, ktorý už patrí tebe. Už nedôjde k tej trápnej situácii, kedy zbadáš na kamoške ten istý prsteň ako máš aj ty. Navyše kúpou handmade výrobku si prispela k niečomu jedinečnému. 

No nie je to úžasné?!

Na tejto fotke môžeš vidieť krásu a jedinečnosť handmade!