Ako bojovať účinne proti vráskam

 
 
 
 
Kontaktujte nás: info@obchodprebaby.sk

 

 
 
 
Úvod > Babský denník > Ako bojovať účinne proti vráskam
 
 
 

Ako bojovať účinne proti vráskam

Čas je neúprosný, vidíme to všade naokolo a dokonca aj na svojej pleti, v podobe nepekných vrások. Tých z nás, ktoré si povedia, že to jednoducho k starnutiu a životu patrí je asi len veľmi málo. Väčšina skúša kadejaké produkty, častokrát za príliš vysoké sumy len preto, aby tento neúprosný proces zastavili. Niekomu sa to darí viac, inému menej, preto sme pre teba pripravili pár možností, ktoré využiť ak sa ti objavila prvá vráska a ty chceš proti nej zabojovať, ale aj ak si už vyskúšala všetko možné aj nemožné. Ponor sa do nášho článku, sme si istí, že sa tu píše o niečom, o čom si ešte nepočula a stojí to za vyskúšanie.

Spánok je dôležitý

Tvoj spánkový režim dokáže nemalou mierou ovplyvniť tvorbu vrások. Počas spánku sa totiž v tele vylučuje rastový hormón, takže tvrdenie, že deti rastú z toho koľko spia a papajú je vlastne pravdivé. Tento rastový hormón pomáha zdravému rastu všetkých tkanív v tele, teda aj kože. Naopak pri nedostatku spánku sa spúšťa vylučovanie stresového hormónu kortizolu, ktorý ako vieme, spôsobuje priberanie, ale čo si možno nevedela zabraňuje hormonálnej údržbe tkaniva a tým môžu vznikať nepekné vrásky. Preto ako prvú a najjednoduchšiu radu proti vráskam odporúčame dostatok kvalitného spánku, najlepšie po boku milujúceho partnera.

Zelený čaj

Starnutie pleti môže mať rôzne dôvody, či už je to zlým zásobením pleti živinami, hormonálna hladina alebo vplyv vonkajšieho prostredia. Práve proti vplyvom vonkajšieho prostredia sa telo snaží bojovať tvorbou voľných radikálov, ktoré sú ale pri veľkom množstve pre naše telo škodlivé. A preto tu máme účinnú pomôcku, zelený čaj! Obsahuje totiž polyfenoly a flavonoidy, ktoré dokážu proti týmto voľným radikálom účinne bojovať a tým našu pleť rozžiariť, dodať jej lesk a zabrániť predčasnému starnutiu a tvorbe vrások.

 

Goji, ovocie mladosti

Goji, alebo inak kustovnica čínska (lycium chinensis) je ovocie, ktorého účinky sú v Číne známe už mnoho storočí. Tento zázrak prírody sa označuje aj ako ovocie mladosti. Goji je pravidelnou stravou tibetských mníchov, ktorý si ho neuveriteľne cenia ako dar prírody a tvrdia, že aj vďaka nemu sa dožívajú dlhého života. Okrem mnohých iných pozitívnych účinkov na náš organizmus goji obsahuje všetky esenciálne tuky, aminokyseliny a antioxidanty, ktoré sú nevyhnutné na to, aby naša pleť vyzerala mladistvo a sviežo. Goji bobule obsahujú polysacharidy, ktoré môžu pomôcť predísť rakovine a podporujú rast a obnovu kože.

 

Vaječné bielky

Sú významným zdrojom koenzýmu Q10, ktorý pomáha udržiavať pleť pružnú, hydratovanú a mladistvú. Vajíčka taktiež obsahujú veľké množstvo lecitínu, ktorý je jedným zo základných stavebných zložiek bunkových stien. Vaječné bielky môžete aplikovať na očné okolie alebo inú časť tváre, nechať zaschnúť a následne opláchnuť vlažnou vodou. Dokážu stiahnuť pleť, a tým aj zmierniť výrazné vrásky.

 

A čo kozmetika

 

Drogérie sú preplnené rôznymi mastičkami, krémami a sérami, ktoré vám “zaručene “ pomôžu proti vráskam. Okamžité vyhladenie pleti, vypnuté kontúry, žiadne známky únavy. Ktorý si teda z toho množstva krémov vybrať? Je to jednoduché, zamerajte sa na účinne látky v nich obsiahnuté. Dôležitú úlohu, ale hrá aj pravidelnosť v používaní.  Nie je pravda, že po jednom použití budeš vyzerať mlado, sviežo a že všetky vrásky zmiznú. Je ale pravda, že s účinným krémom môžeš tento efekt za pár týždňov naozaj dosiahnuť.

 Retinol

Látka označovaná ako Retinol alebo Retin-A je vlastne vitamín A1 a patrí medzi účinné antioxidanty. Stará sa o elasticitu kože, pomáha vytvárať zdravšie kožné bunky, zlepšuje tvorbu kolagénu a zvyšuje obranyschopnosť pokožky.

 

AHA kyseliny

Sú to ovocné kyseliny, ktoré pomáhajú vyhladzovať akýkoľvek nerovnomerný povrch pleti odstránením odumretých buniek. Prípravky a týmito kyselinami sú vhodné na normálnu až suchú či slnkom poškodenú pleť, pretože napomáhajú k lepšej hydratácii.

Vitamín E

Vitamín E je častou zložkou krémov zameraných na prejavy starnutia pleti. Chráni bunkovú membránu pred poškodením voľnými radikálmi a kolagénne vlákna pred zničením. Spolu s vitamínom C, pôsobia veľmi účinne proti predčasnému starnutiu pokožky.

 

Ceramidy

Ďalšou účinnou látkou obsiahnutou v krémoch proti vráskam sú organické zlúčeniny zvané ceramidy. Vedci objavili až 11 druhov ceramidov v ľudskej koži, preto sú tieto tukové zlúčeniny našej pleti vlastné. Tvoria až 20% medzibunkového priestoru, starajú sa o stabilnú teplotu a určujú pružnosť pokožky. Pretože po štyridsiatke telo tieto zlúčeniny postupne prestane vytvárať, preto, je potrebné ich dodávať umelo.

 

Odporúčanie na záver: kombináciou kvalitného spánku, zdravých potravín a krémov s kvalitným zložením sa výsledok určite dostaví. Držíme palce!